Звернення

депутатів Самарської районної у місті Дніпрі ради

до Верховної Ради України щодо набуття повноважень новообраним Президентом України

Ми, депутати Самарської районної у місті Дніпрі ради, глибоко стурбовані ситуацією недотриманням Верховною Радою України конституційних прав та свобод громадян. 21 квітня 2019 року ми стали свідками і учасниками визначальної для України події, а саме мирного демократичного волевиявлення українського народу – головного джерела влади в нашій країні. Мандат довіри новообраному Президенту України перевищив усі результати волевиявлень попередніх років і складає 73,22 відсотка. Вищим за нього був лише результат Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, коли за проголошення незалежності України проголосувало 90,32 відсотка українців. І це не що інше, як підтвердження високого рівня свідомості та занепокоєння громадян за долю країни, прагнення нових позитивних змін і реальних, а не фальшивих реформ. Офіційно результати виборів були оприлюднені Центральною виборчою комісією 30 квітня 2019 року. Одна станом на 10 травня 2019 року Верховною Радою України досі не ухвалено відповідного рішення про скликання урочистого засідання з нагоди вступу на посаду новообраного Президента України. Ми, депутати Самарської районної у місті Дніпрі ради, вважаємо такі дії нехтуванням гарантованих Конституцією України прав та свобод громадян. Вимагаємо від депутатів Верховної Ради України:
  1. Вжити всіх заходів для прискорення інавгурації новообраного Президента України відповідно до вимог Закону України «Про вибори Президента України».
  2. Негайно припинити всілякі інсинуації навколо президентських повноважень до вступу на посаду новообраного Президента України.
  3. Дотримуючись положень статті 87 Закону України «Про вибори Президента України», а також положень пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 14 грудня 2004 року № 2227-ІV «Про порядок проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складанню присяги новообраним Президентом України» - на 19 травня 2019 року призначити урочисте засідання Верховної Ради України, на якому відбудеться інавгурація новообраного Президента України.
Ґрунтовність наших вимог підтверджується тим, що в Дніпропетровській області за новообраного Президента України, Зеленського Володимира Олександровича, проголосувало майже 90 відсотків виборців.   Депутати Самарської районної у місті Дніпрі ради: Бабиніна Ірина Валеріївна Базилевська Таїсія Іванівна Барановська Ольга Олександрівна Гавядов Вадим Григорович Гориславець Юлія Олександрівна Дорошевський Андрій Вікторович Кондратенко Валентина Борисівна Євсевська  Наталя Вікторівна Лутицька Ксенія Василівна Пославський Олександр Олександрович Сіянко Сергій Миколайович Солоха Сергій Олексійович Тараненко Лариса Дмитрівна Фаєзханов Андрій Борисович