Пам’ятка Порядок дій населення у разі оголошення евакуації

Увага! Інформує департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради.

Пам’ятка

Порядок дій населення у разі оголошення евакуації

Одним із способів захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є загальна евакуація з територій у разі виникнення загрози: - аварій з викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин; - катастрофічного затоплення місцевості; - масових лісових пожеж, землетрусів, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів. У повсякденних умовах громадяни за місцем роботи або проживання повинні з’ясувати та знати: - про включення їх особисто та членів родини до списків на евакуацію; - місце розташування збірного пункту евакуації (далі – ЗПЕ) або місце збору перед відправленням на ЗПЕ; - сигнали оповіщення цивільного захисту та як діяти за сигналами. У разі оголошення про початок евакуації громадяни прибувають на ЗПЕ або на місце збору перед відправленням на ЗПЕ. Перед тим, як залишити житло, необхідно: - зачинити вікна; - вимкнути газ, воду і електрику; - забрати продукти з холодильника. З собою мати: - -паспорт, військовий квиток, документи про освіту і фах, посвідчення про шлюб і народження дітей, пенсійне посвідчення та інші документи; - валізу (рюкзак) з одягом по сезону, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни, необхідними медикаментами; - гроші, цінності, продукти харчування і воду на 3 доби. Документи, речі та продукти харчування рекомендується покласти в герметичні пакети або ємності. Загальна вага речей не повинна перевищувати 50 кг на одну людину. На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвищ, імен, по батькові дитини та її батьків, року народження, адреси постійного місця проживання, номерів телефону батьків. У ході евакуації необхідно: - виконувати усі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів; - дотримуватись дисципліни та порядку на маршруті руху, на транспорті і в районі розселення за новим місцем розташування; - після прибуття до кінцевого пункту евакуації пройти реєстрацію; - сприяти органам охорони громадського порядку і медичним працівникам; - у разі необхідності надавати допомогу літнім та хворим людям.